Microsemi SoC M1A3PE1500-FGG484
M1A3PE1500-FGG484 picture photo
Mfg. Part Number
M1A3PE1500-FGG484
Brief Description
IC FPGA 280 I/O 484FBGA
Datasheet Download
M1A3PE1500-FGG484.pdf
Availability of M1A3PE1500-FGG484
QUANTITY
M1A3PE1500-FGG484 Order Process
Ship out your order
Specifications of M1A3PE1500-FGG484
Internal Part NumberEIS-M1A3PE1500-FGG484
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationGold to Palladium Coated Copper Wire Chg 5/Nov/2015
Standard Package40
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits276480
Number of I/O280
Number of Gates1500000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case484-BGA
Supplier Device Package484-FPBGA (23x23)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M1A3PE1500-FGG484
Related LinksM1A3PE15, M1A3PE1500-FGG484 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
M1A3PE1500-FGG484 Details Description
Related parts for M1A3PE1500-FGG484
FIXED IND 180NH 500MA 330 MOHM datasheet.pdf
IC FIFO 8KX18 LP 20NS 64QFP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 47000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 4.99KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 8SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 6.8MH 30MA 110 OHM SMD datasheet.pdf
BERGSTIK II 0.100" DUAL ST datasheet.pdf