Microsemi SoC M1A3PE3000L-FG484
M1A3PE3000L-FG484 picture photo
Mfg. Part Number
M1A3PE3000L-FG484
Brief Description
IC FPGA 341 I/O 484FBGA
Datasheet Download
M1A3PE3000L-FG484.pdf
Availability of M1A3PE3000L-FG484
QUANTITY
M1A3PE3000L-FG484 Order Process
Ship out your order
Specifications of M1A3PE3000L-FG484
Internal Part NumberEIS-M1A3PE3000L-FG484
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationGold to Palladium Coated Copper Wire Chg 5/Nov/2015
Standard Package40
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesProASIC3EL
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits516096
Number of I/O341
Number of Gates3000000
Voltage - Supply1.14V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case484-BGA
Supplier Device Package484-FPBGA (23x23)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M1A3PE3000L-FG484
Related LinksM1A3PE30, M1A3PE3000L-FG484 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
M1A3PE3000L-FG484 Details Description
Related parts for M1A3PE3000L-FG484
TRANS PNP 30V 3A TO92 datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER LVPECL 48-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 407K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.21M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
NO POLISH CONN PREMIUM KIT W/CLE datasheet.pdf
FR PLUNGER RET NON CARRIER CUTOF datasheet.pdf
RES SMD 46.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf