Microsemi SoC M1AFS1500-2FGG676I
M1AFS1500-2FGG676I picture photo
Mfg. Part Number
M1AFS1500-2FGG676I
Brief Description
IC FPGA 252 I/O 676FBGA
Datasheet Download
M1AFS1500-2FGG676I.pdf
Availability of M1AFS1500-2FGG676I
QUANTITY
M1AFS1500-2FGG676I Order Process
Ship out your order
Specifications of M1AFS1500-2FGG676I
Internal Part NumberEIS-M1AFS1500-2FGG676I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
PCN Assembly/OriginVarious PGA Pkg Assembly Site Chg 5/Nov/2015
Standard Package40
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits276480
Number of I/O252
Number of Gates1500000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case676-BGA
Supplier Device Package676-FBGA (27x27)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M1AFS1500-2FGG676I
Related LinksM1AFS1500, M1AFS1500-2FGG676I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
M1AFS1500-2FGG676I Details Description
Related parts for M1AFS1500-2FGG676I
LCD MOD GRAPH 160X128 WHT TRANSF datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 500MHZ 14SOIC datasheet.pdf
TERM RING VYL 22-18AWG #6 datasheet.pdf
RES 270K OHM 1/3W 5% AXIAL datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR 1.6MM DC2W NC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC DO215AB datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 75OHM CRIMP datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 20% 1000VDC datasheet.pdf
FAN AXIAL 12VDC 80X32MM IP68 datasheet.pdf