Microsemi SoC M1AGL1000V2-FG484I
M1AGL1000V2-FG484I picture photo
Mfg. Part Number
M1AGL1000V2-FG484I
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 300 I/O 484FBGA
Datasheet Download
M1AGL1000V2-FG484I.pdf
Availability of M1AGL1000V2-FG484I
QUANTITY
M1AGL1000V2-FG484I Order Process
Ship out your order
Specifications of M1AGL1000V2-FG484I
Internal Part NumberEIS-M1AGL1000V2-FG484I
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationGold to Palladium Coated Copper Wire Chg 5/Nov/2015
Standard Package60
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesIGLOO
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells24576
Total RAM Bits147456
Number of I/O300
Number of Gates1000000
Voltage - Supply1.14 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case484-BGA
Supplier Device Package484-FPBGA (23x23)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M1AGL1000V2-FG484I
Related LinksM1AGL1000, M1AGL1000V2-FG484I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
M1AGL1000V2-FG484I Details Description
Related parts for M1AGL1000V2-FG484I
RES 383 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH HEX ROTARY DIP J-LEAD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 120V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.041DIA TIN datasheet.pdf
HD SMT datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf