ON Semiconductor M1MA152WAT1G
M1MA152WAT1G picture photo
Mfg. Part Number
M1MA152WAT1G
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY GP 80V 100MA SC59
Datasheet Download
M1MA152WAT1G.pdf
Availability of M1MA152WAT1G
QUANTITY
M1MA152WAT1G Order Process
Ship out your order
Specifications of M1MA152WAT1G
Internal Part NumberEIS-M1MA152WAT1G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationCopper Wire 29/Oct/2009
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Diode Configuration1 Pair Common Anode
Diode TypeStandard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)80V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)100mA (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 100mA
SpeedSmall Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr)10ns
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 75V
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSC-59
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M1MA152WAT1G
Related LinksM1MA15, M1MA152WAT1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
M1MA152WAT1G Details Description
Related parts for M1MA152WAT1G
FIXED IND 33UH 200MA 1.1 OHM SMD datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 4DIP datasheet.pdf
RECEIVER RF 315MHZ SMT KH2 SER datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 200MW SOD323 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 45A TO-220 datasheet.pdf
TRANS NPN 700V 8A ISOWATT218FX datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN 12VOUT SMD datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARD GUIDE MULTI PANEL NAT 3" datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 280MA 1.2 OHM datasheet.pdf
MOD IR RCVR 40KHZ TOP VIEW datasheet.pdf