Harwin Inc. M20-7881542
M20-7881542 picture photo
Mfg. Part Number
M20-7881542
Brief Description
Connector Receptacle 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle
Datasheet Download
M20-7881542.pdf
Availability of M20-7881542
QUANTITY
M20-7881542 Order Process
Ship out your order
Specifications of M20-7881542
Internal Part NumberEIS-M20-7881542
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15
PackagingTube
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Features-
Contact FinishGold
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M20-7881542
Related LinksM20-7, M20-7881542 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M20-7881542 Details Description
Related parts for M20-7881542
RES SMD 15.4 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM W/CHOKE 1A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 680 OHM 1506 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 21.3K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 90.9 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf