Harwin Inc. M20-8763046
M20-8763046 picture photo
Mfg. Part Number
M20-8763046
Brief Description
30+30 DIL VERT SMT HDR
Datasheet Download
M20-8763046.pdf
Availability of M20-8763046
QUANTITY
M20-8763046 Order Process
Ship out your order
Specifications of M20-8763046
Internal Part NumberEIS-M20-8763046
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesM20
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded, Breakaway
Number of Positions60
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.228" (5.80mm)
Features-
Contact FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M20-8763046
Related LinksM20-8, M20-8763046 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M20-8763046 Details Description
Related parts for M20-8763046
CONN HEADER .100 SINGL STR 4POS datasheet.pdf
DIODE MODULE 400V 40A datasheet.pdf
CONN RECEPT 11POS 18AWG MTA156 datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 16V 10% 2824 datasheet.pdf
BUTTON FOR SWES AND INDICATORS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 2W SMBJ datasheet.pdf
REPEATER POWER SUPPLY datasheet.pdf
RECEIVER REMOTE IR 5V 36.7KHZ datasheet.pdf
GMSTB 2 5 HCV/ 2-ST-7 62-LR datasheet.pdf
CONN RCPT 1.25MM 20POS SMD R/A datasheet.pdf