Harwin Inc. M20-8763246
M20-8763246 picture photo
Mfg. Part Number
M20-8763246
Brief Description
32+32 DIL VERT SMT HDR
Datasheet Download
M20-8763246.pdf
Availability of M20-8763246
QUANTITY
M20-8763246 Order Process
Ship out your order
Specifications of M20-8763246
Internal Part NumberEIS-M20-8763246
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesM20
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded, Breakaway
Number of Positions64
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.228" (5.80mm)
Features-
Contact FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M20-8763246
Related LinksM20-8, M20-8763246 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M20-8763246 Details Description
Related parts for M20-8763246
CONN HEADER RT/A 60POS .100 GOLD datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 70NS 47CBGA datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 28POS TIN T/H datasheet.pdf
POT 10K OHM 1.5W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 16TSSOP datasheet.pdf
FUSE MOD 600A 1000V STUD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
KK 100 HDR POL VERT 32POS datasheet.pdf
ANVIL BRACKET datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf