Harwin Inc. M20-9702546
M20-9702546 picture photo
Mfg. Part Number
M20-9702546
Brief Description
25+25 DIL HORIZ PIN HDR
Datasheet Download
M20-9702546.pdf
Availability of M20-9702546
QUANTITY
M20-9702546 Order Process
Ship out your order
Specifications of M20-9702546
Internal Part NumberEIS-M20-9702546
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Number of Positions50
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.276" (7.00mm)
Features-
Contact FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M20-9702546
Related LinksM20-9, M20-9702546 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M20-9702546 Details Description
Related parts for M20-9702546
SOCKET ADAPTER 14DIP TO 14DIP datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 3.0K OHM 5% 0402 datasheet.pdf
PILOT LIGHT 5V INCAND RND GREEN datasheet.pdf
CAP CER 13PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 500V X7R 2225 datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 1A SOT223 datasheet.pdf
CONN TERM BLK 17POS 5MM R/A datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf