Harwin Inc. M20-9711146
M20-9711146 picture photo
Mfg. Part Number
M20-9711146
Brief Description
11 SIL HORIZ PIN HDR
Datasheet Download
M20-9711146.pdf
Availability of M20-9711146
QUANTITY
M20-9711146 Order Process
Ship out your order
Specifications of M20-9711146
Internal Part NumberEIS-M20-9711146
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Positions11
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.276" (7.00mm)
Features-
Contact FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M20-9711146
Related LinksM20-9, M20-9711146 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M20-9711146 Details Description
Related parts for M20-9711146
IC COUNTER/REG CMOS 8-BIT 16DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS STR LONG LATCH datasheet.pdf
RES SMD 3.57 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
VARISTOR 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
RES 6.19 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
5 POS. FASTIN-FASTON* TAB HSG, R datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.8V datasheet.pdf