Harwin Inc. M20-9712046
M20-9712046 picture photo
Mfg. Part Number
M20-9712046
Brief Description
20 SIL HORIZ PIN HDR
Datasheet Download
M20-9712046.pdf
Availability of M20-9712046
QUANTITY
M20-9712046 Order Process
Ship out your order
Specifications of M20-9712046
Internal Part NumberEIS-M20-9712046
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.276" (7.00mm)
Features-
Contact FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M20-9712046
Related LinksM20-9, M20-9712046 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M20-9712046 Details Description
Related parts for M20-9712046
FIXED IND 100UH 4.3A 36 MOHM TH datasheet.pdf
MEMORY CARD FLASH 384MB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
RES 750K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 103MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CMOS 25PPM 5X7MM datasheet.pdf
NOISE FILTER COM 43 OHM 5V 0302 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 50W datasheet.pdf