Harwin Inc. M20-9741742
M20-9741742 picture photo
Mfg. Part Number
M20-9741742
Brief Description
17+17 DIL HORIZ PIN HDR
Datasheet Download
M20-9741742.pdf
Availability of M20-9741742
QUANTITY
M20-9741742 Order Process
Ship out your order
Specifications of M20-9741742
Internal Part NumberEIS-M20-9741742
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.228" (5.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Features-
Contact FinishGold
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M20-9741742
Related LinksM20-9, M20-9741742 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M20-9741742 Details Description
Related parts for M20-9741742
IC SUPER MPU 4.65 250MA 16SOIC datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT23-3 datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
PREWIRED DIGITAL NPN FO AMP datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
FAN AXIAL 92.5X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 4.6V SSOP5 datasheet.pdf
RES 5.62 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPST 2A 48V datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf