Harwin Inc. M20-9761246
M20-9761246 picture photo
Mfg. Part Number
M20-9761246
Brief Description
12+12 DIL VERT PIN HDR
Datasheet Download
M20-9761246.pdf
Availability of M20-9761246
QUANTITY
M20-9761246 Order Process
Ship out your order
Specifications of M20-9761246
Internal Part NumberEIS-M20-9761246
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.228" (5.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M20-9761246
Related LinksM20-9, M20-9761246 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M20-9761246 Details Description
Related parts for M20-9761246
SWITCH ROLLER SPDT 10A QC TERM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 3.5MM datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V 0605 datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 30V 2.9A 1206-8 datasheet.pdf
OSC MEMS 18.432MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 2.7 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf