Harwin Inc. M20-9762146
M20-9762146 picture photo
Mfg. Part Number
M20-9762146
Brief Description
21+21 DIL VERT PIN HDR
Datasheet Download
M20-9762146.pdf
Availability of M20-9762146
QUANTITY
M20-9762146 Order Process
Ship out your order
Specifications of M20-9762146
Internal Part NumberEIS-M20-9762146
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Number of Positions42
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.228" (5.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M20-9762146
Related LinksM20-9, M20-9762146 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M20-9762146 Details Description
Related parts for M20-9762146
CAP TANT 6.8UF 20V 10% 2312 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 34.8 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 400MA 960 MOHM datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 5W T18 datasheet.pdf
MOD IR RCVR 38KHZ SIDE VIEW datasheet.pdf