Harwin Inc. M20-9972146
M20-9972146 picture photo
Mfg. Part Number
M20-9972146
Brief Description
21+21 DIL VERT PIN HDR
Datasheet Download
M20-9972146.pdf
Availability of M20-9972146
QUANTITY
M20-9972146 Order Process
Ship out your order
Specifications of M20-9972146
Internal Part NumberEIS-M20-9972146
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Number of Positions42
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.335" (8.51mm)
Features-
Contact FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M20-9972146
Related LinksM20-9, M20-9972146 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M20-9972146 Details Description
Related parts for M20-9972146
IC POT DGTL 32-TAP 2WIRE SC70-6 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
MARKER SNAP-ON V 5.8-8.5MM WHITE datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 50A TO262-3 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
LAMP MOUNTING BRACKET datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC datasheet.pdf