Harwin Inc. M20-9992846
M20-9992846 picture photo
Mfg. Part Number
M20-9992846
Brief Description
28 SIL VERT PIN HDR
Datasheet Download
M20-9992846.pdf
Availability of M20-9992846
QUANTITY
M20-9992846 Order Process
Ship out your order
Specifications of M20-9992846
Internal Part NumberEIS-M20-9992846
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Number of Positions28
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.240" (6.10mm)
Features-
Contact FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M20-9992846
Related LinksM20-9, M20-9992846 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M20-9992846 Details Description
Related parts for M20-9992846
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 900V 5A TO-220SIS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
FUSE CLIP CARTRIDGE 10A PCB datasheet.pdf
Connector Socket 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HDR 16POS 2MM datasheet.pdf
FRAME ASSEMBLY FEMALE FOR 3MOD datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf