Integrated Device Technology (IDT) M2050-11I693.4830T
M2050-11I693.4830T picture photo
Mfg. Part Number
M2050-11I693.4830T
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC PLL FREQ TRANSLATOR 36CLCC
Datasheet Download
M2050-11I693.4830T.pdf
Availability of M2050-11I693.4830T
QUANTITY
M2050-11I693.4830T Order Process
Ship out your order
Specifications of M2050-11I693.4830T
Internal Part NumberEIS-M2050-11I693.4830T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Type*
PLLYes
InputLVCMOS, LVDS, LVPECL, LVTTL
OutputLVPECL
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output2:2
Differential - Input:OutputYes/Yes
Frequency - Max693.483MHz
Divider/MultiplierYes/No
Voltage - Supply3.3V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case36-CLCC
Supplier Device Package36-CLCC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M2050-11I693.4830T
Related LinksM2050-11I, M2050-11I693.4830T Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
M2050-11I693.4830T Details Description
Related parts for M2050-11I693.4830T
IC TXRX RS-232 5V SD/EN 24SOIC datasheet.pdf
2.54MM QF50 RECPT VERT 14CKT datasheet.pdf
CAP CER 9.7PF 50V U2J 0201 datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 390MA 800 MOHM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-5V 15W datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
100UF 10V 7.14X23.81 AXI datasheet.pdf