Harwin Inc. M22-2200246
M22-2200246 picture photo
Mfg. Part Number
M22-2200246
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
2 SIL VERT SHROUDED PIN HDR
Datasheet Download
M22-2200246.pdf
Availability of M22-2200246
QUANTITY
M22-2200246 Order Process
Ship out your order
Specifications of M22-2200246
Internal Part NumberEIS-M22-2200246
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesM22
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions2
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationKinked Pin, Solder
Fastening TypeDetent Lock
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M22-2200246
Related LinksM22-2, M22-2200246 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M22-2200246 Details Description
Related parts for M22-2200246
CAP CER 0.15UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONN JACK .141" MINI PHONE 2COND datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line) Wire Leads datasheet.pdf
VARISTOR 170V 800A DISC 5MM datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 1A PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS SKT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN SC/SC PLASTIC HOUSING datasheet.pdf
TRANS 2PNP PREBIAS 0.1W ES6 datasheet.pdf
RES SMD 1.07K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf