Harwin Inc. M22-2530205
M22-2530205 picture photo
Mfg. Part Number
M22-2530205
Brief Description
SIL VERTICAL PC TAIL PIN HEADER
Datasheet Download
M22-2530205.pdf
Availability of M22-2530205
QUANTITY
M22-2530205 Order Process
Ship out your order
Specifications of M22-2530205
Internal Part NumberEIS-M22-2530205
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesM22
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded, Breakaway
Number of Positions2
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.138" (3.50mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Features-
Contact FinishGold
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M22-2530205
Related LinksM22-2, M22-2530205 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M22-2530205 Details Description
Related parts for M22-2530205
POLYSWITCH PTC RESET 2.2A STRAP datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS VERT 1.5MM TIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.39 OHM 5% 16W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
3:1;NEMA34;200 & 400W MTRS datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 6.5VOUT 75W datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 160MA 720 MOHM datasheet.pdf