Harwin Inc. M22-2581005
M22-2581005 picture photo
Mfg. Part Number
M22-2581005
Brief Description
DIL VERTICAL PC TAIL PIN HEADER
Datasheet Download
M22-2581005.pdf
Availability of M22-2581005
QUANTITY
M22-2581005 Order Process
Ship out your order
Specifications of M22-2581005
Internal Part NumberEIS-M22-2581005
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
SeriesM22
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded, Breakaway
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.197" (5.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
Features-
Contact FinishGold
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M22-2581005
Related LinksM22-2, M22-2581005 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M22-2581005 Details Description
Related parts for M22-2581005
RELAY OPTO DPST-NO 100MA 400V datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1A 8DFN datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST QD 14DHVQFN datasheet.pdf
RES SMD 261 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
20M NON-FLEXIBLE ENCODER CABLE datasheet.pdf
8TE FRONT PANEL datasheet.pdf
LIGHT CURTAIN FINGER 710MM datasheet.pdf
SCZ 3.81/09/180FZE SN BK BX datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 500MW SOD80 datasheet.pdf