Harwin Inc. M22-2675005
M22-2675005 picture photo
Mfg. Part Number
M22-2675005
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
Brief Description
50 SIL EXT P/HDR 12MM
Datasheet Download
M22-2675005.pdf
Availability of M22-2675005
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
M22-2675005 Order Process
Ship out your order
Specifications of M22-2675005
Internal Part NumberEIS-M22-2675005
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Series 09/Jul/2014
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
SeriesM22
PackagingBulk
Number of Positions50
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.705" (17.91mm)
Length - Post (Mating)0.138" (3.50mm)
Length - Stack Height0.472" (12.00mm)
Length - Tail0.095" (2.41mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M22-2675005
Related LinksM22-2, M22-2675005 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M22-2675005 Details Description
Related parts for M22-2675005
RES SMD 10.5 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 33 OHM 8SIP datasheet.pdf
IC POT DGTL DUAL 10K OHM 24TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 5.5V SOT23-5 datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM SOT563 datasheet.pdf
DIE COPALUM I.P. 4/O datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 1A 150 MOHM SMD datasheet.pdf