Harwin Inc. M22-5322205
M22-5322205 picture photo
Mfg. Part Number
M22-5322205
Brief Description
22+22 DIL SURFACE MOUNT P/HDR
Datasheet Download
M22-5322205.pdf
Availability of M22-5322205
QUANTITY
M22-5322205 Order Process
Ship out your order
Specifications of M22-5322205
Internal Part NumberEIS-M22-5322205
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package150
SeriesM22
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded, Breakaway
Number of Positions44
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.138" (3.50mm)
Mounting TypeSurface Mount
Features-
Contact FinishGold
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M22-5322205
Related LinksM22-5, M22-5322205 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M22-5322205 Details Description
Related parts for M22-5322205
IC QUAD LINE RECEIVER 14-DIP datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 4V X7S 0805 datasheet.pdf
CONN ADAPT N PLUG TO SMA JACK datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 30A 32VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 0.68 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V Z5U 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
13+13 WAY MALE CRIMP L/BORE + JS datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf