Harwin Inc. M22-5431405
M22-5431405 picture photo
Mfg. Part Number
M22-5431405
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
14+14 DIL HORIZ SMT PIN HDR
Datasheet Download
M22-5431405.pdf
Availability of M22-5431405
QUANTITY
M22-5431405 Order Process
Ship out your order
Specifications of M22-5431405
Internal Part NumberEIS-M22-5431405
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package21
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesM22
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded, Breakaway
Number of Positions28
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.165" (4.19mm)
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M22-5431405
Related LinksM22-5, M22-5431405 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M22-5431405 Details Description
Related parts for M22-5431405
IC FLASH 1MBIT 120NS 32TSOP datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 7POS CBL MNT SCKT datasheet.pdf
IC REDRIVER I2C 1CH 8TSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3V IN 15V OUT datasheet.pdf
SINGLE ENDED CABLE ASSEMBLY datasheet.pdf
SURGE PROTECTION DEVICE datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A 4DFN datasheet.pdf
CAP CER 27PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 2.6A 115 MOHM datasheet.pdf