Harwin Inc. M22-7130342
M22-7130342 picture photo
Mfg. Part Number
M22-7130342
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
Connector Receptacle 3 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
M22-7130342.pdf
Availability of M22-7130342
QUANTITY
M22-7130342 Order Process
Ship out your order
Specifications of M22-7130342
Internal Part NumberEIS-M22-7130342
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesM22 2.0mm Headers
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package188
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesM22
PackagingTube
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions3
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M22-7130342
Related LinksM22-7, M22-7130342 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M22-7130342 Details Description
Related parts for M22-7130342
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 1A 24V datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW SMT3 datasheet.pdf
RES METAL OX 5W 30 OHM 5% AXL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1.5MB FLASH 176BGA datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16-QFN datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 NYLON 17MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 130V 1.25W DO213AB datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
SCREENING BRAID 20MM 1=50M datasheet.pdf