Omron Automation & Safety M22N-BG-TRA-RB
M22N-BG-TRA-RB picture photo
Mfg. Part Number
M22N-BG-TRA-RB
Brief Description
SPHERICAL RED 12VAC/DC
Datasheet Download
M22N-BG-TRA-RB.pdf
Availability of M22N-BG-TRA-RB
QUANTITY
M22N-BG-TRA-RB Order Process
Ship out your order
Specifications of M22N-BG-TRA-RB
Internal Part NumberEIS-M22N-BG-TRA-RB
TypeLED
Lamp ColorRed
Lens ColorRed
Lens TransparencyClear
RatingsAC/DC
Voltage12V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.88" (22.30mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M22N-BG-TRA-RB
Related LinksM22N-BG, M22N-BG-TRA-RB Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
M22N-BG-TRA-RB Details Description
Related parts for M22N-BG-TRA-RB
TERM BLOCK HDR 38POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3500K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .102M 8POS datasheet.pdf
RES 357 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.01A 24V datasheet.pdf
RES SMD 2.05M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 200MA 2.2 OHM datasheet.pdf