Cornell Dubilier Electronics M22R103K1-F
M22R103K1-F picture photo
Mfg. Part Number
M22R103K1-F
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
M22R103K1-F.pdf
Availability of M22R103K1-F
QUANTITY
M22R103K1-F Order Process
Ship out your order
Specifications of M22R103K1-F
Internal Part NumberEIS-M22R103K1-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM22
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.200" L x 0.150" W (5.08mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.320" (8.12mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M22R103K1-F
Related LinksM22R1, M22R103K1-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
M22R103K1-F Details Description
Related parts for M22R103K1-F
RES SMD 560K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 121K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 400MA 100 MOHM datasheet.pdf
CONN/SAVER SZ15 W/HDW A174 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
RELAY AUTO SPST-NO 60A 12V datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
MICROPHONE datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf
VIBRATION DATA LOG 500G datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS PIN datasheet.pdf