ITT Cannon, LLC M24308/24-19F
M24308/24-19F picture photo
Mfg. Part Number
M24308/24-19F
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount, Through Hole Solder
Datasheet Download
M24308/24-19F.pdf
Availability of M24308/24-19F
QUANTITY
M24308/24-19F Order Process
Ship out your order
Specifications of M24308/24-19F
Internal Part NumberEIS-M24308/24-19F
Connector StyleD-Sub
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions9
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout1 (DE, E)
Contact TypeSignal
Mounting TypePanel Mount, Through Hole
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
Features-
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Voltage Rating-
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M24308/24-19F
Related LinksM24308, M24308/24-19F Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
M24308/24-19F Details Description
Related parts for M24308/24-19F
CAP TANT 150UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
RES SMD 432 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
DIODE MODULE 400V 880A Y4-M6 datasheet.pdf
RES SMD 4.42 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SOD128 datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 178TYPED 33POS datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.8V datasheet.pdf
BLOWER 120X32MM 24VDC datasheet.pdf