ST M24C32-DRDW8TP/K
M24C32-DRDW8TP/K picture photo
Mfg. Part Number
M24C32-DRDW8TP/K
Brief Description
IC EEPROM 32KB SER I2C 8TSSOP
Datasheet Download
M24C32-DRDW8TP/K.pdf
Availability of M24C32-DRDW8TP/K
QUANTITY
M24C32-DRDW8TP/K Order Process
Ship out your order
Specifications of M24C32-DRDW8TP/K
Internal Part NumberEIS-M24C32-DRDW8TP/K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Format - MemoryEEPROMs - Serial
Memory TypeEEPROM
Memory Size32K (4K x 8)
Speed1MHz
InterfaceI²C, 2-Wire Serial
Voltage - Supply1.8 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Package / Case8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package8-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M24C32-DRDW8TP/K
Related LinksM24C32-D, M24C32-DRDW8TP/K Datasheet, ST Distributor
M24C32-DRDW8TP/K Details Description
Related parts for M24C32-DRDW8TP/K
CONN LGH RECEPT MKD 4 FLANGE datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 22SKT CRIMP datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M10 NYLON 68MM datasheet.pdf
IC PWR SWITCH USB 10SON datasheet.pdf
APPLIANCE INLET FILTER 16A M80 datasheet.pdf
DIODE ZENER 170V 2W DO204AL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN HEADER 37POS .100 L.104 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER DUAL 24V 4A datasheet.pdf
IC OSC SILICON 7.3728MHZ 8-MSOP datasheet.pdf