Vishay/BCcomponents MRS25000C1379FC100
MRS25000C1379FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1379FC100
Brief Description
RES 13.7 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1379FC100.pdf
Availability of MRS25000C1379FC100
QUANTITY
MRS25000C1379FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1379FC100
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1379FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)13.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1379FC100
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1379FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1379FC100 Details Description
Related parts for MRS25000C1379FC100
CONN SOCKET SIP 64POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 619K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 1A 20HTSSOP datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1.5A DO204AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
RES 28.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SIDAC 205-230V 1A TO92 datasheet.pdf