ST M24C64-WMN6TP
M24C64-WMN6TP picture photo
Mfg. Part Number
M24C64-WMN6TP
Brief Description
IC EEPROM 64KBIT 400KHZ 8SO
Datasheet Download
M24C64-WMN6TP.pdf
Availability of M24C64-WMN6TP
QUANTITY
M24C64-WMN6TP Order Process
Ship out your order
Specifications of M24C64-WMN6TP
Internal Part NumberEIS-M24C64-WMN6TP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsM24C64-W View All Specifications
Product Training ModulesSmart Grid Solutions: Smart Grid Distribution/Smart Meters
PCN OtherPacking Bag Chg 03/Sept/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Memory TypeEEPROM
Memory Size64K (8K x 8)
Speed400kHz
InterfaceI²C, 2-Wire Serial
Voltage - Supply2.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SO
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M24C64-WMN6TP
Related LinksM24C64, M24C64-WMN6TP Datasheet, ST Distributor
M24C64-WMN6TP Details Description
Related parts for M24C64-WMN6TP
CONN HEADER MICROSHUNT 24POS TIN datasheet.pdf
IC DAC 8BIT 12CH W/SD 20SOIC datasheet.pdf
CONN RECEPT 10POS .100 IDC GOLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 1W SOT89 datasheet.pdf
CAGE 1X3 QSFP W/HS 13.5MM W/LP datasheet.pdf
RES SMD 5.1 OHM 1% 1/6W 0402 datasheet.pdf