Micron Technology M25P80-VMN6TPBA
M25P80-VMN6TPBA picture photo
Mfg. Part Number
M25P80-VMN6TPBA
Brief Description
IC FLASH 8MBIT 75MHZ 8SO
Datasheet Download
M25P80-VMN6TPBA.pdf
Availability of M25P80-VMN6TPBA
QUANTITY
M25P80-VMN6TPBA Order Process
Ship out your order
Specifications of M25P80-VMN6TPBA
Internal Part NumberEIS-M25P80-VMN6TPBA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size8M (1M x 8)
Speed75MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SO
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M25P80-VMN6TPBA
Related LinksM25P80-, M25P80-VMN6TPBA Datasheet, Micron Technology Distributor
M25P80-VMN6TPBA Details Description
Related parts for M25P80-VMN6TPBA
MOSFET N-CH 600V 1A DPAK datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 14K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 3W DO214AA datasheet.pdf
DATASAFE NPX LEAD ACID BATT 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 14 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SENSOR DISTRIBUTOR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125" datasheet.pdf
3300UF 50V 18X35MM 105C 3000H datasheet.pdf