Microsemi SoC M2GL010T-VFG400
M2GL010T-VFG400 picture photo
Mfg. Part Number
M2GL010T-VFG400
Brief Description
IC FPGA 195 I/O 400VFBGA
Datasheet Download
M2GL010T-VFG400.pdf
Availability of M2GL010T-VFG400
QUANTITY
M2GL010T-VFG400 Order Process
Ship out your order
Specifications of M2GL010T-VFG400
Internal Part NumberEIS-M2GL010T-VFG400
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Standard Package90
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells12084
Total RAM Bits933888
Number of I/O195
Number of Gates-
Voltage - Supply1.14 V ~ 2.625 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case400-LFBGA
Supplier Device Package400-VFBGA (17x17)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M2GL010T-VFG400
Related LinksM2GL010, M2GL010T-VFG400 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
M2GL010T-VFG400 Details Description
Related parts for M2GL010T-VFG400
LED AMBER 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY RF CC 70V SOT323 datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 1.18K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG BROWN 1000' datasheet.pdf
CONN PLUG DIN 32POS VERT GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
150UF 200V 25X25 85C SI datasheet.pdf