Microsemi SoC M2GL025-1VF400I
M2GL025-1VF400I picture photo
Mfg. Part Number
M2GL025-1VF400I
Brief Description
IC FPGA 195 I/O 400VFBGA
Datasheet Download
M2GL025-1VF400I.pdf
Availability of M2GL025-1VF400I
QUANTITY
M2GL025-1VF400I Order Process
Ship out your order
Specifications of M2GL025-1VF400I
Internal Part NumberEIS-M2GL025-1VF400I
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Standard Package90
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells27696
Total RAM Bits1130496
Number of I/O207
Number of Gates-
Voltage - Supply1.14 V ~ 2.625 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case400-LFBGA
Supplier Device Package400-VFBGA (17x17)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M2GL025-1VF400I
Related LinksM2GL025, M2GL025-1VF400I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
M2GL025-1VF400I Details Description
Related parts for M2GL025-1VF400I
SWITCH ROTARY SP 12POS 25MM SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 80A I2PAK datasheet.pdf
CONNECTOR CABLE datasheet.pdf
WB RLRPLNGR SIDXIT 2.0M CABLE datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf