Microsemi SoC M2S050S-1VF400I
M2S050S-1VF400I picture photo
Mfg. Part Number
M2S050S-1VF400I
Brief Description
IC FPGA SOC 50K LUTS 400VFBGA
Datasheet Download
M2S050S-1VF400I.pdf
Availability of M2S050S-1VF400I
QUANTITY
M2S050S-1VF400I Order Process
Ship out your order
Specifications of M2S050S-1VF400I
Internal Part NumberEIS-M2S050S-1VF400I
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package90
Speed166MHz
Primary AttributesFPGA - 50K Logic Modules
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case400-LFBGA
Supplier Device Package400-VFBGA (17x17)
Number of I/O207
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M2S050S-1VF400I
Related LinksM2S050S, M2S050S-1VF400I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
M2S050S-1VF400I Details Description
Related parts for M2S050S-1VF400I
TRANSDUCER 1-5VDC 25PSI datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC REG USB LDO 150MA 10-UMAX datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9, 9 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC COMPARATOR R-R QUAD 14-SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 35W D2PAK datasheet.pdf
SMA RT.ANGLE PCB JACK datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf