Microsemi SoC M2S050T-1FCS325
M2S050T-1FCS325 picture photo
Mfg. Part Number
M2S050T-1FCS325
Brief Description
IC FPGA SOC 50K LUTS
Datasheet Download
M2S050T-1FCS325.pdf
Availability of M2S050T-1FCS325
QUANTITY
M2S050T-1FCS325 Order Process
Ship out your order
Specifications of M2S050T-1FCS325
Internal Part NumberEIS-M2S050T-1FCS325
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Changes 17/Sep/2015
Standard Package176
Speed166MHz
Primary AttributesFPGA - 50K Logic Modules
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case325-TFBGA
Supplier Device Package325-BGA (11x11)
Number of I/O200
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M2S050T-1FCS325
Related LinksM2S050T, M2S050T-1FCS325 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
M2S050T-1FCS325 Details Description
Related parts for M2S050T-1FCS325
RES 3.6 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND WHITE datasheet.pdf
IC OPAMP ISOLATION 100KHZ 8DIPGW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 50mA Backlight 24-TQFN (4x4) datasheet.pdf
RND SPACER 0.091" NYLON 23.37MM datasheet.pdf
PASSIVE FEED-THROUGH BRIDGE datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A/0.3A 10SON datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf