Omron Automation & Safety M2SA-90A1-24SA
M2SA-90A1-24SA picture photo
Mfg. Part Number
M2SA-90A1-24SA
Manufacturer
Product Category
Panel Indicators, Pilot Lights
Brief Description
INDICATOR BLUE SQUARE 24V
Datasheet Download
M2SA-90A1-24SA.pdf
Availability of M2SA-90A1-24SA
QUANTITY
M2SA-90A1-24SA Order Process
Ship out your order
Specifications of M2SA-90A1-24SA
Internal Part NumberEIS-M2SA-90A1-24SA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Optoelectronics
FamilyPanel Indicators, Pilot Lights
Series-
TypeLED
Lamp ColorBlue
Lens ColorBlue
Lens TransparencyDiffused
RatingsAC/DC
Voltage24V
Current-
Panel Cutout ShapeSquare
Panel Cutout Dimensions0.64" x 0.64" (16.20mm x 16.20mm)
Lens Style/SizeSquare with Flat Top, 13.20mm
Millicandela Rating-
Wavelength - Peak-
Viewing Angle-
Termination StyleQuick Connect - 0.110" (2.8mm)
Ingress Protection-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M2SA-90A1-24SA
Related LinksM2SA-90, M2SA-90A1-24SA Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
M2SA-90A1-24SA Details Description
Related parts for M2SA-90A1-24SA
IC MIMD DSP 352-BGA datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 390K OHM 8SIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 375MW SOD123F datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES MO 1W 56K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.3V 9A SGL A T/H datasheet.pdf
HANDLE INSUL RATCHET 3/8" 7.48" datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 09VOUT datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 4.75M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
D SUB FE RA 7W2 50 OHMS BR CLIPS datasheet.pdf