Harwin Inc. M30-9050099
M30-9050099 picture photo
Mfg. Part Number
M30-9050099
Manufacturer
Product Category
Jumper Wires, Pre-Crimped
Brief Description
M30-100 SKT/SKT 30AWG 150MM
Datasheet Download
M30-9050099.pdf
Availability of M30-9050099
QUANTITY
M30-9050099 Order Process
Ship out your order
Specifications of M30-9050099
Internal Part NumberEIS-M30-9050099
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyJumper Wires, Pre-Crimped
Series-
Contact EndSocket to Socket
Length5.9" (150mm)
Wire Gauge30 AWG
Contact FinishTin
ColorRed
Contact Finish Thickness-
Number of Rows1
Number of Conductors1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M30-9050099
Related LinksM30-9, M30-9050099 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M30-9050099 Details Description
Related parts for M30-9050099
Connector Quick Connect Receptacle/Tab 14-18 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
IC REG LDO 2.9V 80MA 5TSOP datasheet.pdf
RES METAL OX 3W 68.1K OHM 1% AXL datasheet.pdf
IC BUCK SYNC ADJ 4A 113LGA datasheet.pdf
CABLE 3POS STR MALE-R/A FEMAL 1M datasheet.pdf
LP 7.50/135/8 BK datasheet.pdf
CONN HDR 9POS 0.100 SMD R/A GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
AIR DUCT SEALING RING datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 324K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf