Harwin Inc. M300-0020045
M300-0020045 picture photo
Mfg. Part Number
M300-0020045
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Contacts
Brief Description
CONN SOCK CRIMP 22AWG GOLD
Datasheet Download
M300-0020045.pdf
Availability of M300-0020045
QUANTITY
M300-0020045 Order Process
Ship out your order
Specifications of M300-0020045
Internal Part NumberEIS-M300-0020045
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Contacts
Series-
PackagingBulk
TypePower
Pin or SocketSocket
Contact TerminationCrimp
Wire Gauge22 AWG
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness5.9µin (0.15µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M300-0020045
Related LinksM300-0, M300-0020045 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M300-0020045 Details Description
Related parts for M300-0020045
CONN PLUG FRONT 12POS UNI-MNL II datasheet.pdf
RES 0.56 OHM 35W 1% TO220 datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS 7.62MM BLACK datasheet.pdf
Connector Socket 80 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Socket 18 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC FPGA SOC 50K LUTS 896FBGA datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 75W datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf