Vishay/Sprague M39003/01-2274/TR
M39003/01-2274/TR picture photo
Mfg. Part Number
M39003/01-2274/TR
Brief Description
CAP TANT 68UF 10% 15V AXIAL
Datasheet Download
M39003/01-2274/TR.pdf
Availability of M39003/01-2274/TR
QUANTITY
M39003/01-2274/TR Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/01-2274/TR
Internal Part NumberEIS-M39003/01-2274/TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-39003/1, CSR13
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeC
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/01-2274/TR
Related LinksM39003/0, M39003/01-2274/TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/01-2274/TR Details Description
Related parts for M39003/01-2274/TR
IC ENCORE MCU FLASH 64K 64LQFP datasheet.pdf
CONN HEADER RT/A 34POS .100 GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
BOX ABS ALMOND 9.5"L X 6.34"W datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN 09VOUT datasheet.pdf
SENSOR ABS PRESS 2-15 PSI datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 3A SMC datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
IC RECEIVER FSK/FM/ASK 32LQFP datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 720MA 1 OHM TH datasheet.pdf
F39-JC10E2 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS SKT datasheet.pdf