Vishay/Sprague M39003/01-2704/HSD
M39003/01-2704/HSD picture photo
Mfg. Part Number
M39003/01-2704/HSD
Brief Description
CAP TANT 0.82UF 10% 100V AXIAL
Datasheet Download
M39003/01-2704/HSD.pdf
Availability of M39003/01-2704/HSD
QUANTITY
M39003/01-2704/HSD Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/01-2704/HSD
Internal Part NumberEIS-M39003/01-2704/HSD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-39003/1, CSR13
PackagingBulk
Capacitance0.82µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeB
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/01-2704/HSD
Related LinksM39003/01, M39003/01-2704/HSD Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/01-2704/HSD Details Description
Related parts for M39003/01-2704/HSD
RES SMD 16.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 5% 1W 1020 datasheet.pdf
SENSOR ACCEL 3-AXIS +/-2.5 16QFN datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER 8BIT 16-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 100V NP0 1808 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP CER 91PF 5KV R42 DISK datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 0.079 10 POS datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 50POS HL LOW P datasheet.pdf