Vishay/Sprague M39003/01-5150/HSD
M39003/01-5150/HSD picture photo
Mfg. Part Number
M39003/01-5150/HSD
Brief Description
CAP TANT 1.0UF 5% 100V AXIAL
Datasheet Download
M39003/01-5150/HSD.pdf
Availability of M39003/01-5150/HSD
QUANTITY
M39003/01-5150/HSD Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/01-5150/HSD
Internal Part NumberEIS-M39003/01-5150/HSD
PackagingBulk
Capacitance1.0µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeB
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/01-5150/HSD
Related LinksM39003/01, M39003/01-5150/HSD Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/01-5150/HSD Details Description
Related parts for M39003/01-5150/HSD
CONN RCA JACK DUAL R/A RED/WHT datasheet.pdf
OPTOISO 5KV 2CH DARLINGTON 8-DIP datasheet.pdf
IC REG CTRLR SGL POS ADJ 10-MLF datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 LP 28-SSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
COMBUSTION ANALYZER datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE GRIP SLACK MED DUTY 0.178M datasheet.pdf
IC MMIC HBT AMP GAIN BLOCK SOT89 datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf