Vishay/Sprague M39003/01-5224/HSD
M39003/01-5224/HSD picture photo
Mfg. Part Number
M39003/01-5224/HSD
Brief Description
CAP TANT 68UF 5% 15V AXIAL
Datasheet Download
M39003/01-5224/HSD.pdf
Availability of M39003/01-5224/HSD
QUANTITY
M39003/01-5224/HSD Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/01-5224/HSD
Internal Part NumberEIS-M39003/01-5224/HSD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-39003/1, CSR13
PackagingBulk
Capacitance68µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeC
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/01-5224/HSD
Related LinksM39003/01, M39003/01-5224/HSD Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/01-5224/HSD Details Description
Related parts for M39003/01-5224/HSD
SWITCH SPST GOLD 6 SEC 50V datasheet.pdf
VARISTOR 39V 750A DISC RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
IC DECODER 4-16LINE LATCH 24SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.15M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
HEADER SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
CAP MICA 0.033UF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
T-3 1 4 BULB SOCKET BAYONET datasheet.pdf
IC DDR2 2GB 333MHZ CL5 84BGA datasheet.pdf
CAP FILM 180 NF 20% 160VDC datasheet.pdf