Vishay/Sprague M39003/01-5470/TR
M39003/01-5470/TR picture photo
Mfg. Part Number
M39003/01-5470/TR
Brief Description
CAP TANT 0.22UF 5% 50V AXIAL
Datasheet Download
M39003/01-5470/TR.pdf
Availability of M39003/01-5470/TR
QUANTITY
M39003/01-5470/TR Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/01-5470/TR
Internal Part NumberEIS-M39003/01-5470/TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39003/1, CSR13
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeA
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/01-5470/TR
Related LinksM39003/0, M39003/01-5470/TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/01-5470/TR Details Description
Related parts for M39003/01-5470/TR
CONN HEADER .100" 12POS DL GOLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES MO 2W 3K OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
RES 910 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 36PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS PIN datasheet.pdf