Vishay/Sprague M39003/01-6032/T98
M39003/01-6032/T98 picture photo
Mfg. Part Number
M39003/01-6032/T98
Brief Description
CAP TANT 39UF 10% 10V AXIAL
Datasheet Download
M39003/01-6032/T98.pdf
Availability of M39003/01-6032/T98
QUANTITY
M39003/01-6032/T98 Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/01-6032/T98
Internal Part NumberEIS-M39003/01-6032/T98
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingBulk
Capacitance39µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeB
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/01-6032/T98
Related LinksM39003/01, M39003/01-6032/T98 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/01-6032/T98 Details Description
Related parts for M39003/01-6032/T98
FIXED IND 33UH 160MA 4 OHM SMD datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8SOIC datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP INV 16SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 16POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 866 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
PC99AL RESISTOR 27X27.4X0.1MM datasheet.pdf
OSC XO 12.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf