Vishay/Sprague M39003/01-6068/HSD
M39003/01-6068/HSD picture photo
Mfg. Part Number
M39003/01-6068/HSD
Brief Description
CAP TANT 1.5UF 10% 20V AXIAL
Datasheet Download
M39003/01-6068/HSD.pdf
Availability of M39003/01-6068/HSD
QUANTITY
M39003/01-6068/HSD Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/01-6068/HSD
Internal Part NumberEIS-M39003/01-6068/HSD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
PackagingBulk
Capacitance1.5µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeA
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/01-6068/HSD
Related LinksM39003/01, M39003/01-6068/HSD Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/01-6068/HSD Details Description
Related parts for M39003/01-6068/HSD
IC CONFIG DEVICE 1MBIT 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
POWER ENTRY MOD W FILTER 1A datasheet.pdf
RES 390 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
RES 348 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 11.7K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 125MA 250VAC datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
FAN 12VDC 92X25MM 2WR datasheet.pdf