Vishay/Sprague M39003/01-6119H
M39003/01-6119H picture photo
Mfg. Part Number
M39003/01-6119H
Brief Description
CAP TANT 39UF 10% 35V AXIAL
Datasheet Download
M39003/01-6119H.pdf
Availability of M39003/01-6119H
QUANTITY
M39003/01-6119H Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/01-6119H
Internal Part NumberEIS-M39003/01-6119H
PackagingBulk
Capacitance39µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/01-6119H
Related LinksM39003/, M39003/01-6119H Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/01-6119H Details Description
Related parts for M39003/01-6119H
IC BUFFER BUS 2WR ADDRESS 16SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS R/A LONG LATCH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC REG MULT CONFG ADJ 2.1A SOT23 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK RTAN 3POS datasheet.pdf
LED HIGH BRIGHT WHT 350MA 12.2V datasheet.pdf
Connector Socket 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 17POS 0.30MM R/A datasheet.pdf