Vishay/Sprague M39003/01-6164/HSD
M39003/01-6164/HSD picture photo
Mfg. Part Number
M39003/01-6164/HSD
Brief Description
CAP TANT 0.1UF 10% 50V AXIAL
Datasheet Download
M39003/01-6164/HSD.pdf
Availability of M39003/01-6164/HSD
QUANTITY
M39003/01-6164/HSD Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/01-6164/HSD
Internal Part NumberEIS-M39003/01-6164/HSD
PackagingBulk
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeA
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/01-6164/HSD
Related LinksM39003/01, M39003/01-6164/HSD Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/01-6164/HSD Details Description
Related parts for M39003/01-6164/HSD
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS 0 DEG GRAY/WHITE datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
3M 5557NP 4MM SQUARES 100/PACK datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
RES 160K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 133.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 123.239 OHM 0.6W 0.005% RAD datasheet.pdf
NETWORK CABLE datasheet.pdf
508 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
RES SMD 17.8 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf