Vishay/Sprague M39003/01-8182/HSD
M39003/01-8182/HSD picture photo
Mfg. Part Number
M39003/01-8182/HSD
Brief Description
CAP TANT 0.39UF 10% 50V AXIAL
Datasheet Download
M39003/01-8182/HSD.pdf
Availability of M39003/01-8182/HSD
QUANTITY
M39003/01-8182/HSD Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/01-8182/HSD
Internal Part NumberEIS-M39003/01-8182/HSD
PackagingBulk
Capacitance0.39µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
FeaturesMilitary
Failure RateD (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/01-8182/HSD
Related LinksM39003/01, M39003/01-8182/HSD Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/01-8182/HSD Details Description
Related parts for M39003/01-8182/HSD
RES SMD 300K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RELAY SSR SPST-NO SIP 5VDC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 365K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 30 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 12VOUT 50W datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
POT 6 OHM 12.5W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL. TYP B, AFS 1, TU datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
2.5 V to 5.5 V, 230uA, Parallel Interface Dual Voltage-Output 8-/10-/12-Bit DACs IC datasheet.pdf