Vishay/Sprague M39003/01-8364/HSD
M39003/01-8364/HSD picture photo
Mfg. Part Number
M39003/01-8364/HSD
Brief Description
CAP TANT 0.47UF 5% 100V AXIAL
Datasheet Download
M39003/01-8364/HSD.pdf
Availability of M39003/01-8364/HSD
QUANTITY
M39003/01-8364/HSD Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/01-8364/HSD
Internal Part NumberEIS-M39003/01-8364/HSD
PackagingBulk
Capacitance0.47µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeA
FeaturesMilitary
Failure RateD (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/01-8364/HSD
Related LinksM39003/01, M39003/01-8364/HSD Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/01-8364/HSD Details Description
Related parts for M39003/01-8364/HSD
IC SDRAM 256MBIT 166MHZ 86TSOP datasheet.pdf
VERTICAL REC PWRBLADE datasheet.pdf
IC PWR DETECT MS 10-DFN datasheet.pdf
EVALUATION KIT FOR MAX15035 datasheet.pdf
RES SMD 0.39 OHM 5% 2W 2616 datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 750PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X7R 1808 datasheet.pdf
RND SPACER 0.047" NYLON 11.43MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf