Vishay/Sprague M39003/03-0145/TR
M39003/03-0145/TR picture photo
Mfg. Part Number
M39003/03-0145/TR
Brief Description
CAP TANT 330UF 20% 15V AXIAL
Datasheet Download
M39003/03-0145/TR.pdf
Availability of M39003/03-0145/TR
QUANTITY
M39003/03-0145/TR Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/03-0145/TR
Internal Part NumberEIS-M39003/03-0145/TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-39003/3, CSR23
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/03-0145/TR
Related LinksM39003/0, M39003/03-0145/TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/03-0145/TR Details Description
Related parts for M39003/03-0145/TR
RES SMD 280 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 500V X7R 1812 datasheet.pdf
RES SMD 40.2 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC TRANS RF PWR LDMOST PWRSO-10 datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 3.6"L X 2.27"W datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
5 M HALL TMP SNSOR SRL CNVRTR datasheet.pdf
CONN HEADER 13POS .380" datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 100MA 1.18 OHM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 3.3V datasheet.pdf